Чому своїми руками не варто будувати дерев'яний будинок.

Чому своїми руками не варто будувати дерев'яний будинок.

27.04.2021 Технологія будівництва

У гонитві за економією багато людей вважають за краще займатися будівництвом дерев'яного будинку своїми руками. На перший погляд, такий варіант не має недоліків. Адже людина не сплачує послуги будівельної бригади, особисто купує матеріали та виконує роботи в міру фінансових можливостей. Але під час самостійного зведення будинку можна зіткнутися з багатьма труднощами, через які Ваш проєкт перетвориться на довгобуд або готовий об'єкт буде некомфортний для проживання. Далі ми поговоримо про підводні камені будівництва будинку з дерева та надамо низку рекомендацій, щоб уникнути клопоту.

Дерев'яний будинок своїми руками: недоліки

Багато людей вперто не помічають мінусів такого варіанту, оскільки для них першочерговою є фінансова складова. Але не дарма кажуть, що скупий платить двічі.

Низька якість робіт

Будівництво дерев'яного будинку своїми руками без досвіду будівництва тягне за собою додаткові витрати, адже людина не може бути майстром на всі руки. Тому в будь-якому випадку доведеться залучати фахівців різного профілю: теслярів, електриків, лицювальників, майстрів покрівельних робіт та ін. Великою мірою, господар самостійно виконує вузький спектр робіт. Плюс не варто забувати про людський фактор. Адже в наш час непросто знайти вільну бригаду, яка відповідально та вчасно виконує роботу.

Перед тим як побудувати дерев'яний будинок своїми руками, потрібно врахувати помилки горе-майстрів:

 • Невідповідність проєкту будівельним нормам або його зміна в процесі реалізації;
 • Нехтування усадкою будинку;
 • Неправильний вибір ділянки під будівництво;
 • Погана гідроізоляція першого вінця;
 • Використання невідповідного ущільнювача та складу для захисної обробки фасаду;
 • Помилки під час вибору нагелів;
 • Непродумана прокладка інженерних комунікацій.

Багато будівельників-самоучок не враховують ці помилки, тому витрачають багато часу та коштів на виправлення помилок.

Затягування термінів будівництва

Найкраще будувати дім дерев'яний своїми руками лише в тому випадку, якщо Ви можете приділяти цьому багато часу. Ми знаємо чимало випадків, коли процес зведення затягувався на довгі роки. Адже людина відволікається на сімейні проблеми, робочі справи, свята та відпочинок. У разі замовлення будівництва дерев'яного будинку під ключ, Ви отримуєте готовий об'єкт в заздалегідь обумовлені терміни.

Будинок зі зрубу

Обмежений вибір проєктів

Під час створення концепції Вам доведеться обмежуватись не своєю фантазією, а технічними можливостями. Будівельники-самоучки без спеціалізованих знань та технологій можуть реалізувати лише стандартні проєкти дерев'яних маленьких будинків з 1 або 2 поверхами. Якщо хочете отримати унікальну споруду, дім в скандинавському стилі або з поглибленими палями, Ваше бажання залишиться нездійсненною мрією.

Коливання цін на будівництво

Можете не сумніватися, що різниця між початковою та остаточною сумою буде значною. Якщо Ви вирішили побудувати дерев'яний будинок своїми руками, доведеться закуповувати матеріали у міру виконання робіт. У зв'язку з інфляцією та коливаннями курсу валют, ціни постійно змінюються. Тому не виключено, що загалом буде витрачено більше грошей, ніж при будівництві під ключ сторонньою компанією. Під час співпраці з підрядними організаціями Ви не зіштовхуєтесь з такою проблемою. Компанії вказують в кошторисній документації остаточну суму, яка залишається незмінною незалежно від ситуації на ринку будматеріалів.

Ризик травматизму під час будівництва

Під час зведення навіть невеликої споруди доведеться мати справу з важкими та габаритними конструкціями, а також шкідливими матеріалами. Ми вже не говоримо про покрівельні та фасадні роботи на висоті. На жаль, будівельники-самоучки економлять на засобах індивідуального захисту, чим піддають себе серйозному ризику. Нерідкі випадки, коли через неправильні розрахунки та укладання фундаменту, будинок або його частина просто завалюється.

Проблеми з документацією

Багато проблем завдає не лише будівництво дерев'яного будинку з бруса своїми руками, але й оформлення документів. Адже для зведення споруди на приватній території потрібно отримати спеціальний дозвіл. Інакше об’єкт вважатиметься самобудом, а його власнику доведеться сплатити великий штраф. Тому дерев'яні та інші будинки, побудовані своїми руками, привертають підвищену увагу наглядових органів.

Забудовники беруть на себе всі клопоти, пов'язані з підготовкою документації.

Чому краще будувати дерев'яний будинок під ключ

У вас є два варіанти: освоїти нові для себе професії або доручити будівництво дерев'яного будинку під ключ підрядній організації. Раціональним є другий варіант, оскільки забудовник бере на себе повний спектр завдань. У вартість входить:

 • Ретельна розробка проєкту з урахуванням побажань замовника;
 • Оформлення документів;
 • Закупівля матеріалів від перевірених виробників безпосередньо в офіційних дистриб'юторів;
 • Заливка фундаменту;
 • Укладання бруса;
 • Застосування технологій для рівномірної усадки;
 • Утеплення споруди;
 • Нанесення спеціальних засобів для захисту від вологи та шкідників;
 • Монтаж прорізів;
 • Покрівельні та фасадні роботи;
 • Чистова обробка;
 • Прокладка інженерних комунікацій, приєднання до каналізаційної мережі.

Всі ці роботи виконуються відповідно до проєктної документації та вимог державних стандартів. Тому в кінцевому підсумку замовник отримує дерев'яний будинок, який готовий до експлуатації та прослужить власнику довгі роки.