3D-візуалізація проектів дерев'яних будинків: що це?

3D-візуалізація проектів дерев'яних будинків: що це?

19.07.2019 Технологія будівництва

Сучасні технології стрімко розвиваються, а відтак в останні десятиліття з’явилась можливість побачити свій майбутній будинок у 3D-формі. Для цього проектувальники використовують програми для 3D-візуалізації.

3D-візуалізація: що це?

Візуальне 3D-планування це створення реалістичних моделей дерев’яного будинку за допомогою комп’ютерних програм. На основі цієї моделі власник може підготувати необхідну для будівництва документацію, скласти покроковий кошторис та заздалегідь подбати про закупівлю необхідних матеріалів. До того ж, тривимірна модель дає змогу чітко зрозуміти, як виглядатиме будинок в кінцевому варіанті.

 

Окрім проекту самого будинку, власник може заздалегідь спланувати інтер’єр та екстер’єр. Розібратись у такому проекті значно легше, аніж гортати складні архітектурні креслення. Створюючи 3D-дизайн, фахівець враховує особливості навколишнього середовища (інфраструктура, сусідні будинки), що дає змогу зрозуміти, наскільки гарно впишеться будівля в загальний екстер’єр.

Переваги 3D-планування

  • Програмне забезпечення дає змогу легко та швидко контролювати роботу над проектом на будь-якому етапі;
  • Замовляючи комплексну 3D-модель будинку, Ви не переплачуєте, адже маєте змогу продумати всі деталі відразу;
  • Такий проект зменшує ризик виникнення похибок під час будівництва (недостатня кількість матеріалів, замалі або завеликі приміщення);
  • Реалістичне співвідношення між об’єктами (стіни, вікна та двері матимуть такі ж розміри, як в реальності);
  • Можна передати будь-які відтінки та кольори;
  • Часто такі програми застосовують забудовники, які будують цілі спальні райони. Це дає змогу побачити вигляд усієї території водночас;
  • 3D-моделювання використовують не лише при зведенні нових будинків, а й під час ремонтних робіт. Це дає змогу розрахувати необхідні зміни та уникнути небажаних витрат;
  • Комплексний огляд інтер’єру (можна вдало комбінувати текстури та матеріали, аби уникнути дисгармонії);
  • Часто програми для об’ємного моделювання передбачають створення панорами (360°), яка дає змогу переміщуватись у будь-яку точку проекту. 

Етапи 3d-моделювання будинку

Спершу варто зазначити, що спеціалісти з об’ємного моделювання можуть створювати проект уже за готовим зразком або ж формувати повністю новий об’єкт. Для роботи фахівці використовують малюнки, схеми та нариси, які допомагають розрахувати пропорційні співвідношення між об’єктами.

 

Етап №1. Клієнт обирає тип будинку та зазначає необхідні розміри житла (згодом ця категорія може змінюватись, адже на цьому етапі передбачити квадратуру помешкання важко). Спершу планування здійснюють у плоскому варіанті, яке узгоджують із клієнтом, а потім переносять у 3D-вимір. Укінці цього етапу замовник бачить розмір кімнат, кількість вікон та дверних проходів, висоту стелі. Також спеціаліст враховує підведення необхідних комунікацій, що також зображує в плані, та приблизно орієнтує замовника, як виглядатиме фасад дерев’яного будинку.

 

Етап №2. На цій сходинці основна увага зосереджена на внутрішній організації дерев’яного будинку. Фахівець спільно зі замовником підбирають майбутні меблі, розташовують розетки та світильники, вимикачі та інші електронні прилади. Також на цьому моменті можна запланувати декоративні елементи (кімнатні рослини, подушки, штори й т. ін.).

 

Етап №3. Замовник бачить фінал роботи. Якщо виникають зауваження, спеціаліст вносить корективи й знову затверджує 3D-проект із замовником. 

 

Етап №4. На основі отриманого об’ємного плану складають та затверджують необхідну для будівництва документацію.

 

Отже, замовляючи 3D-візуалізацію будинку, Ви економите свій час та кошти. Вам не доведеться утримувати купу інформації в голові достатньо перенести її в комп’ютерну програму.