Які фактори впливають на вибір часу будівництва та як зекономити кошти за допомогою часового планування будівельних робіт?

 

    Зараз особливо актуальними стають заміські дерев’яні будинки. Зростає кількість “домашніх” професій, корпорації-гіганти переводять своїх працівників на віддалену роботу. А відтак зникає основна проблема при підборі житла – зручність розташування (поблизу роботи). Тому оптимальний варіант для сучасної людини – заміський будинок. А дерево – це той матеріал, який забезпечить міцний зв’язок з природою, чого так не вистачає в кам’яних джунглях. Але перш ніж прийняти остаточне рішення стосовно будівництва, варто ретельно проаналізувати всі витрати, опираючись на основні етапи роботи. А правильно обраний час дасть змогу значно зекономити кошти та час.

 

    Вибір ділянки та її підготовка

    Цей етап – найважливіший. Саме від ділянки, якості її оброблення та правильно підібраного фундаменту залежить безпека та довготривалість функціонування всього будинку. На цьому етапі основна відповідальність лежить на геодезистах та геологах, які формують картину за певними показниками, а профільні фахівці за цими даними формують план роботи та готують землю під фундамент.

    Далі – документація. Не розпочинайте біганину за документами взимку (особливо перед святами) та влітку (у розпал відпусток), бо це займе чимало часу. Пам’ятайте, що дозвіл на будівництво дійсний лише 2 роки. Якщо територію не почали забудовувати, дозвіл доведеться оформлювати спочатку.

 

    Основна частина робіт


    Фундамент

    Фундамент – серце нашого будинку. На його закладання значною мірою впливають погодні умови: зведення фундаменту обов’язково розпочинають при плюсових температурах. Інакше промерзла земля не дасть змоги опустити його на потрібну глибину. Також не рекомендують проводити зведення фундаменту при підвищеному рівні ґрунтових вод. Оптимальний варіант – квітень-травень (залежно від регіону). Розпочавши роботу навесні, зведення будинку можна закінчити до холодів.

 

    Стіни

    Тут важливу роль відіграє матеріал. Сирий (дикий) брус заготовляють узимку. Його зберігають під спеціальними навісами, аби захистити колоду від опадів та сонячних променів. Тому роботу з таким матеріалом рекомендують починати навесні. До того ж такий матеріал вимагає поступового осідання, аби в майбутньому уникнути тріщин та пошкоджень у загальній конструкції. Якщо ж використовують клеєний брус, то принципової різниці немає, бо термін осідання зведений до мінімуму.

    Будинок з дикого бруса зводять у два етапи: спершу зводять стіни (не заповнюють їх утеплювачами) та чекають повного осідання. Далі конструкцію розбирають, а потім повторно збирають, прокладаючи матеріали для ущільнення. Тому зведення таких будинків закінчують ранньою осінню, аби конструкція встигла осісти. Тоді навесні можна продовжити облицювальні та оздоблювальні роботи.

 

    Покрівля

    Монтаж покрівлі повинен проводитися в суху погоду, і робити це можна в будь-яку пору року, навіть узимку. Головна вимога – відсутність довготривалих опадів.

 

    Оздоблювальні роботи

    Як і більшість робіт – зовнішнє оздоблення краще проводити в суху та вітряну погоду, щоб забезпечити максимальний захист споруди та покращити санітарно-гігієнічні вимоги. Також при деяких оздоблювальних роботах варто враховувати рівень вологості (штукатурка), особливо в зимовий період.

    Отже, пам’ятайте, що продумане та своєчасне будівництво заощадить Ваш час та гроші. Не поспішайте з роботами, коли займаєтесь закладанням фундаменту, зведенням стін та монтажем покрівлі. Як тільки Ви отримали дозвіл на будівництво – приступайте до роботи (але продумайте попередньо всі етапи, узгодьте індивідуальний план проекту, сформуйте кошторис, оберіть постачальників матеріалів).