Дерево - один з найпопулярніших матеріалів, який використовують для зведення будинків на заміських ділянках, а тепер і на околиці великих міст. Цей матеріал набув великої популярності через цілий ряд позитивних якостей. Серед всіх переваг можна виділити екологічність, довговічність і привабливий зовнішній вигляд. Але що ж впливає на вартість будівництва зі зрубу та на що звернути увагу при складанні кошторису?

 

    Земельна ділянка

    Під час планування будівництва варто враховувати особливості земельної ділянки, її розташування та можливість підведення комунікацій. Чим далі від міста знаходиться обрана ділянка, тим нижчою на неї буде ціна. Зумовлено це тим, що на віддалених територіях виникають труднощі при підведенні необхідних комунікацій, що забирає чимало коштів. Саме тому не варто вестись на привабливу ціну за землю. До слова, приблизно 3% бюджету піде лише на підключення до електромережі.

 

    Проект

    Заощадити можна, обравши типовий, стандартизований проект. Так Ви отримуєте вже готовий, перевірений план (ще краще, коли будинок за цим планом уже збудований). У такому випадку прораховані можливі нюанси при будівництві, а Вам не доведеться переплачувати за додаткові креслення. Обираючи індивідуальний проект, будьте готові до непередбачуваних витрат (додаткова купівля матеріалів, можливість незначних прорахунків при проектуванні).

    Ці два пункти складають майже 30% від загального бюджету при плануванні будівництва.

 

    Фундамент

    Не менш важливий елемент ціноутворення (майже 12%). Він позначається на загальній вартості будинку. Фундамент буде залежати від типу обраної ділянки та типу самої основи. Також на ціну впливає заглиблення опори - чим глибше занурять фундамент, тим більше матеріалів (а відповідно, і грошей) буде потрібно. Також при будівництві слід враховувати ціну будівельних матеріалів та складність самої конструкції.

    Фундамент може бути стрічковим, стовпчастим, монолітним або виготовленим з використанням спеціальних пальових конструкцій. Для того щоб визначити оптимальний тип фундаменту, який дасть змогу створити надійну та довговічну споруду, рекомендують провести геологічні дослідження ґрунту. Опираючись на отримані дані, можна підібрати доступний за ціною та якістю варіант. Наприклад, для хорошого ґрунту не обов'язково використовувати потужний фундамент.

 

    Стіни

    Тут важливу роль відіграють матеріали та товщина стін. Матеріал, з якого виготовлятимуть стіни, залежить від обраної технології. Це може бути дикий зруб, клеєний брус, оциліндрована колода, профільований брус і т. д. При цьому вартість зведення конструкції з оциліндрованих колод і профільованого бруса приблизно однакова. Тому кожна людина може підібрати якнайкращий варіант, враховуючи свої вподобання та смаки.

    Звичайно ж, чим більший діаметр колоди або перетин бруса, тим теплішим буде дім. Тому, якщо Ви бажаєте використовувати будинок протягом всього року, а не тільки влітку, то не варто вибирати найдешевший варіант. Крім цього враховують висоту стелі та кількість перегородок усередині споруджуваного об’єкта. Також не варто забувати про породу деревини, що використовують. Зараз найбільшого поширення набули будинки зі сосни через те, що вони обходяться дешевше, ніж спорудження з кедра та смереки. На зведення стін витрачають десь близько 30% від усіх грошей.

 

    Покрівля

    На ціну також впливає конструкція даху та матеріал, який Ви плануєте використовувати (15% від усіх коштів). Спеціалісти радять покривати будинок міцним матеріалом, адже будинки зі зрубу частково осідають. Також, враховуючи погодні особливості України, покрівля повинна бути пристосована до холодної та сніжної зими (не накопичувати зайвий сніг, давати змогу сходити йому поступово). Найчастіше використовують різні види шиферу, ондулін, черепицю, фальцеву покрівлю, профнастил та м’які рулонні матеріали

 

    Оздоблення

    Дерев’яні будинки майже не потребують додаткових оздоблювальних робіт. Але якщо Ви хочете отримати індивідуальний дизайн - то доведеться трішки потратитись (10% від загальної суми). Зазвичай, тут на ціну впливає кількість вікон та дверей (та їхнє додаткове оздоблення), встановлення каміну, рідше брус фарбують.

    Отже, готуючись до масштабного будівництва, потрібно враховувати 6 ключових моментів: земельну ділянку (зручність розташування та комунікації), проект (універсальність чи індивідуальність), фундамент (важлива складова міцного та довготривалого будинку), стіни (їхня товщина впливатиме на температуру в будинку), покрівлю (захищатиме будинок від несприятливих навколишніх чинників) та оздоблення (надасть будинку унікальності, витонченості та естетичності).